החלקת קראטין

החלקה ויישור באמצעות פן באופן יום-יומי ובטמפרטורות גבוהות, נחשבת לפעולה המייבשת את השיער ולעיתים אף שורפת והורסת אותו. אצל נשים המבצעות פעולות כימיות בשיערן כמו למשל צביעה, זה עלול להזיק עוד יותר. זו הסיבה לכך שהחלקות חדשניות יותר, כמו למשל החלקת קראטין שהפכו לפופולריות.

אז מה זה בעצם החלקת קראטין ולמי היא מתאימה?

הקראטין הוא החלבון שממנו עשויות הציפורניים, חלק מן העור וגם- השערות. הפעולה של יישור השיער באמצעות קראטין, משמעותה בעצם מריחת חומר מיוחד על כל הראש והשארתו למשך שעה לערך, ואז ייבוש חד-פעמי על ידי פן. לעומת ייבוש שיער רגיל עם מברשת- אשר מחזיק מעמד עד לחפיפה הבאה בלבד- יישור השיער באמצעות פן לאחר מריחת הקראטין- יגרום לשערה להישאר בצורתה החדשה למשך כמה שבועות, למרות החפיפות, ועד לשלושה חודשים.

החלקת קראטין נחשבת לפעולה משקמת ולכן היא מתאימה גם לשיער שעבר החלקות שלא עלו יפה ושהזיקו לשיער עד מאוד, כמו למשל החלקות יפניות.

במה ההחלקה באמצעות קראטין שונה מהחלקה יפנית?

החלקה יפנית היא פעולה כימית העלולה להזיק לשיער באופן שעלול להיות בלתי הפיך, במיוחד כאשר הפעולה נעשית באופן לא מקצועי. זוהי החלקה קבועה שיש לחדשה לעיתים רחוקות ביותר- רק כאשר השיער צומח מחדש באופן ניכר- ולכן נשים רבות מחבבות אותה, אך לרוב הן אינן מודעות לנזקים שהיא יכולה לייצר- בין היתר "קריעת" השיער ממש.

החלקת קראטין יכולה להתאים כאמור כפעולת שיקום ותיקון לאחר החלקה יפנית, ובמסגרתה החומר הפעיל אינו מוחדר לתוך השערה, אלא רק עוטף אותה- ובכך מאפשר פעולה שאמנם מחזיקה פחות זמן, אך נחשבת לבטוחה הרבה יותר לשימוש.

מהן העלויות?

הרבה מספרות מציעות שירותים של החלקת שיער בכל השיטות, וטווח המחירים בתחום הזה רחב ביותר. החלקת קראטין אינה נחשבת ליקרות מבין השיטות, והיא לרוב עולה סביב 1000 שקלים. אז נכון שיש לחדשה אחת לשלושה חודשים לערך, וייתכן שברמה השנתית העלות תהפוך לגבוהה. עם זאת, ה"מחיר" שנשים עלולות לשלם בשל ההחלטה לעבור החלקה זולה וברמה ירודה- עלול להיות גבוה הרבה יותר, ולכן הבטיחות עדיפה והיא שווה כל שקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *